back to urticaria day
Language

Ürtiker icin BIR gün!

Simdiye kadar yapilmamis bir sey! 1 Ekim 2014’te uluslararasi ilk ürtiker gününü düzenleniyoruz. „1 Ekim 2014 Dünya Ürtiker Günü“, urticariaday 2014!

2014 Dünya Ürtiker gününde, ürtiker hastalarinin, ürtiker ile ilgilenen tip uzmanlarinin, basin yayin kuruluslarinin ve politikacilarin dikkatlerini cekmeyi amacliyoruz. Bu organizyon araciligiyla, ürtiker hastaligi hakkinda bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylasmayi ve bu sayede de ürtiker hastalarina daha iyi ve etkin tani ve tedavi olanakalari sunabilmeyi istiyoruz. Ürtiker hastalari yanliz degilsiniz!

Peki biz kimiz? Biz hepimiziz, sizdeniz! Hastalar, hekimler, uzmanlar, organizasyonlar, sen, onlar, ben. 1 ekim dünya ürtiker gününe herkes, hepimiz davetliyiz! Örnegin bu web sitesinde: siz de hastaliginizi ve nelerden yakindiginizi anlatabilir, twitterda tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylasabilir, facebooktan en güncel ürtiker haberlerini takip edebilir ve 1 Ekim Dünya Ürtiker gününü ailenize, yakinlariniza, arkadaslariniza dahasi tüm ülkelerden,  ürtiker hastalarinin, bir iletisim agi olutulabilmesi icin bu etkinligi, tüm dünyaya duyurmamiza, web sitemiz ve sosyal aglar araciligiyla yardimci olabilirsiniz!

Sizin ürtikeriniz hangi sikayetlere neden oluyor? Siz de ürtikeryal yakinmalarinizi ve ürtikerin vücudunuzda yaptigi degisikliklerin fotograflarini bu web sitesine ekleyerek isbirliginizi baslatabilirsiniz!

Ürtiker hastalari: Bir dakika! Siz de kendi, yerel etkinliginizi oluturabilirsiniz. Tanidiginiz, ürtiker tedavisi gören, ya da sizinle benzer sikayetleri olan hastalari, arkadaslarinizi, yakinlarinizi  Garagenpaty’e davet edin. Yasadiginiz sehirde „kendi kendine yardim grubunuzu/ support group“ olusturabilmek icin bundan daha iyi bir firsat olabilir mi?

Doktorlar: urticariaday2014’ü kliniginizdeki doktorlara da hatirlatin ya da onlari da bilgilendirin ve belki siz de kendi merkezinizdeki ürtiker egitim seminerlerinizi düzenli olarak organize etmeye baslarsiniz, neden olmasin! Ürtiker tani ve tedavisine yönelik düzenlediginiz her türlü yerel ve kisisel etkinliginizi internet sayfamizda paylasabilir böylelikle etkinliklerinizin cok daha fazla sayida kisi tarafindan takip edilmesini saglayabilirsiniz.

Dünya ürtiker günü UNEV, urticaria network e.V. gibi ürtiker hastalarinin sorunlarini cözmeye ve tedavi yöntemlerini gelistirme amaci güden dernekler ve uluslararasi pek cok kurum ve dernegin tesvikiyle gerceklesiyor.

http://daab e.V.

-> supporter